hrad Krašov

Historie hradu
Hrad v současnosti
Přehled majitelů hradu
Rytíři z Krašova
Přírodní rezervace
Spolek pro ochranu přírodní rezervace a hradu Krašov
Pozvánka na akce


"Jihovýchodně od Kralovic a Kožlan hrad Krašov vypíná se na příkrém skalním ostrohu, jejž řeka Berounka na jihu a východě obtéká; na sever táhne se hluboká rokle a jen na západ souvisí ostroh úzkým skalním hřbetem s vyššími stráněmi."

mapa

Gotický hrad Krašov, dnes ve zřícenině je ve správě Spolku pro ochranu přírodní rezervace a hradu Krašov. Vnější prostranství hradu jsou celoročně přístupná, při přítomnosti členů spolku je možno shlédnout i interiéry hradu. Během letní sezóny jsou na hradě průvodci, kteří Vás ochotně provedou, seznámí s historií hradu a Vaše případné dotazy zodpoví. Po celý rok je v pokroví hradu k dispozici turistická ubytovna. Vstupné do hradu je dobrovolné a je z pravidla použito na údržbu a opravy hradu.

V prostorách hradu i předhradí jsou pořádány "historické dny" s ukázkami středověkých řemesel, historického šermu aj. (viz. Pozvánka na akce).Spolek pro ochranu přírodní rezervace a hradu Krašov uvítá jakoukoliv formu Vaší pomoci na záchranu, zvelebení či propagaci hradu Krašov.Stránky vytvořil a udržuje: František Moser
e-mail: hradkrasov@seznam.cz
http://www.sweb.cz/hradkrasov/hrad.html

Poslední aktualizace 23.dubna 2002